Home Aktualitet Mediat ruse: Behgjet Pacolli skandaloz, restauruesi i Kremlinit, do të udhëheq Kosovën

Mediat ruse: Behgjet Pacolli skandaloz, restauruesi i Kremlinit, do të udhëheq Kosovën

390
0

Duket se kandidatura e Behgjet Pacollit për President të Kosovës ka zgjuar interesimin e mediave ruse.

Ato kanë rikujtuar historitë që lidhen me kohën ku kreu i AKR-së ka punuar në rusi dhe sipas tyre ai ka qenë në qendër të aferave korruptive të afërta me Presidentin Boris Yeltsin.

Gjithashtu emri i Pacollit përmendet nga mediat edhe si lobues kundër interesave ruse.

Gazeta ruse “Komsomolets” citon në faqen e saj “Behgjet Pacolli skandaloz, restauruesi i Kremlinit, do të udhëheq Kosovën”.