Home Aktualitet Merkel puthet ne buze me Obamen (per pak)

Merkel puthet ne buze me Obamen (per pak)

317
0

Kancelarja Gjermane Angela Merkel mesa duket kohet e fundit eshte duke u perballur me shume situata te pa deshiruara, pas shtyrjes qe i beri kryeministrit francez, tani per pak sa nuk ka puthur ne buze presidentin amerikan Barak Obama.
Përvec anës profesionale, gazetarët dhe reporterët janë kujdesur të mbulojnë edhe anën “scoop” gjatë punimeve të G8-ës në Shtetet e Bashkuara.

Në imazhet që vijnë nga ky samit, shihen liderët e tetë vendeve më të industrializuara të botës, ashtu si nuk i kemi parë ndonjëherë. Veshje plot ngjyrë, stil pranveror dhe buzëqeshje para e pas nisjes së bisedimeve për cështjet serioze, sic është ajo e krizës financiare, vecanërisht brenda 17 vendeve të Eurozonës.
Mes imazheve ku udhëheqësit e vendeve më të fuqishme në botë shfaqen lirshëm, njëra po bën xhiron në internet; ajo që është shkëputur nga përqafimi “miqësor” i presidentit Obama me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Një “moskoordinim” i tyre, për pak sa nuk përfundoi në një puthje në buzë, që vetëm miqësore s’do mund të quhej më pas…