Home Lajme Sport Miqesorja e rradhes, Shkumbini mund Besen 4-3

Miqesorja e rradhes, Shkumbini mund Besen 4-3

321
0

Skumbini ka fituar jo pa veshtiresi me Besen. Miqesorja qe u luajt dje ne Peqin dha gola, spektakel dhe lufte te ashper sportive. Pjesa e pare ishte e balancuar per te dyja skuadrat. Vendasit shenuan te paret me ane te Sulkjas ndersa golat e tjere erdhen te gjithe ne pjesen e dyte. Besa provoi te barazonte ne disa raste me Noren por pa sukses.

Ne te dyten pjese Dushku barazoi per kavajasit. Dervishi shenoi per Shkumbinin ne minuten e 60-te ndersa pas pak minutash barazoi serish Nora me penallti. Ndeshja u be interesante dhe te dy ekipet deshironin shume fitoren edhe pse ishte vetem nje ndeshje miqesore. Magani shenoi golin e trete per Shkumbinin ndersa Besa barazoi Hylviut. Ne fund te ndeshjes para Nexha shenoi golin e katert e te fitores per Shkumbinin.