Home Extra Foto Modelet e flokeve me te cuditshme te futbollisteve (FOTO)

Modelet e flokeve me te cuditshme te futbollisteve (FOTO)

637
0

modelet e floket te cuditshme te futbollisteveNgjyra e re e flokëve të Mario Balotelli-t, bionde, nuk është imazhi më i keq që ka ndodhur në një fushë futbolli.

Këtu janë disa stile të pazakonta dhe shokuese të njerëzve të botës së futbollit gjatë viteve.

1. Ronaldo

Ronaldo shkoi me modelin e flokëve në Kupën e Botës 2002. Ai ishte ylli që rruajti kokën plotësisht përpara finales kundër Gjermanisë.

2. Chris Waddle

Ylli i Anglisë Chris tronditi me pamjen në klubin Neëcastle United.

Ronaldo

Chris Waddle

3. Jason Lee

Futbollisti ngjau me komedianët David Baddiel dhe Frank Skinner në fillim të viteve ’90.

Jason Lee

4. Neymar

Ylli Brazilian Neymar mund të verbojë me aftësi në fushë, por këshilltarët e tij ishin gabuar për t’i sugjeruar këtë stil flokësh.

Neymar

5. Djibril Cisse

Oh, jo, jo! Krishtlindjet mund të kenë ardhur herët për Djibril Cisse me këtë mjekër si Santa, gushtin e kaluar.

Djibril Cisse

6. Bacary Sagna

Ylli i Arsenali-t, Bacary Sagna pati një ide sikur të ishte një fëmijë.

Bacary Sagna

7. Jamie Lawrence

Një koleksion të stileve sensacionale nga Jamie Lawrence me Bradford Cityn ë fillim të shekullit.

Jamie Lawrence

8. Rumania

Kombëtarja rumune shokoi me pamjen e futbollistëve të saj në Francë ’98.

Rumania

9. Taribo West

Ai habiti me stilin hipi të flokëve…duke shokuar fansat të cilët e kritikuan jo pak.

Taribo West

10. Abel Xavier

Ua…çfarë skandali…kur ai u largua për Everton Liverpool-in në vitin 2002.

Abel Xavier

11. Carlos Valderrama

Legjendja kolumbiane Carlos Valderrama u shfaq në “Ballon d’Or” javën e kaluar dhe çuditërisht ende ngjan me performancën në skenën ndërkombëtare të vitit 1985.

Carlos Valderrama