Home Lajme Sport Mourinho në kërkim të një sulmuesi

Mourinho në kërkim të një sulmuesi

267
0


Bosi i Real Madridit, Jose Mourinho, dëshiron që ta përforcojë repartin ofensiv edhe me një sulmues tjetër, para fillimit të sezonit të ri.

Pas transferimit të Mesut Ozil, Jorge Valdano deklaroi se afati kalimtar veror për Realin ishte i mbyllur. Sidoqoftë, Marca shkruan se Mourinho planifikon ‘ri-hapjen’ e merkatos, ndërsa si kandidatë do të ishin: Didier Drogba, Fernando Llorente, Mario Gomez dhe Romelu Lukaku.

France Futboll pohon se Reali po mban sytë kah Bafetimbi Gomis. 25 vjeçari shënoi dy herë fundjavën e kaluar, ndërsa do t’i ofronte diçka më tepër Mourinhos në sulm. AS gjithashtu spekulon për Adebayor dhe Cisse, por se a do të transferohet një prej emrave të lakuar më lart, mbetet të shihet në 10 ditët e ardhshme.
http://shqiplajme.com/mourinho-ne-kerkim-te-nje-sulmuesi/