Home Si te gatuajme Fjale te Urta Nuk është për të ardhur keq se njeriu lindi ose vdiq, se...

Nuk është për të ardhur keq se njeriu lindi ose vdiq, se ka humbur paratë, shtëpinë, pronën: të gjitha këto nuk i përkasin njeriut. Por është për të ardhur keq kur njeriu humbet pronën e tij të vërtetë: Dinjitetin Njerëzor !

2411
0
Perberesit - kungull dimri i vogel - 1 kokerr qepe - pak kripe, kanelle dhe vaj ulliri Pergatitja Ne nje tenxhere skuqim qepen te prere ne copa te vogla. Kur qepa te filloj te zverdhet hedhim kungullin e pastruar dhe te prere ne copa
Nuk është për të ardhur keq se njeriu lindi ose vdiq, se ka humbur paratë, shtëpinë, pronën: të gjitha këto nuk i përkasin njeriut.
Por është për të ardhur keq kur njeriu humbet pronën e tij të vërtetë : Dinjitetin Njerëzor !