Home Lajme Sport Oezil, Werder refuzon ofertën e Realit

Oezil, Werder refuzon ofertën e Realit

269
0

Werder Breme ka refuzuar ofertën e Realit të Madrid për Mesut Oezil.

Lajmin e ka bërë të ditur tekniku i skuadrës spanjolle Jose’ Mourinho.

“Është një futbollist i madh dhe do të jemi të lumtur nëse do vinte tek ne, por trajneri i tij ka thënë jo”, ka shpjeguar portugezi pas miqësores së Realit me Bajernin e Mynihut.

Mourinho ka lënë të kuptohet se Reali nuk ka hequr dorë nga Oezil, 21 vjeç, kontrata e të cilit me Werder skadon më 2011.
http://shqiplajme.com/oezil-werder-refuzon-oferten-e-realit/