Home Lajme Sport Ozil ia tregon derën Van der Vaartit?

Ozil ia tregon derën Van der Vaartit?

249
0

Mesfushori i Real Madridit, Rafael Van der Vaart, mund të jetë shumë pranë largimit nga Real Madridi, pas tranferimit të Mesut Ozil, njofton sportivja madrilene AS.

Është thënë se Real Madridi po përballet me ‘mbipopullim’ të mesfushorëve kreativ, pasi që tashmë kanë pesë mesfushorë të tillë në Van der Vaartin, Esteban Graneron, Sergio Canalesin, të lënduarin Kaka dhe të posatransferuarin Ozil.

Mefushori holandez është parë duke biseduar me Mourinhon gjatë stërvitjes së djeshme për pesë minuta. Flitet se e tërë Bundesliga është në kërkim të Van der Vaart, për shkak se ‘VDV’ ka lënë vepra të mira prapa tij, si p.sh eurogolat ndaj Bayernit, më saktësisht Oliver Kahnit të penzionuar
http://shqiplajme.com/ozil-ia-tregon-deren-van-der-vaartit/