Home Lajme Sport Ozil: La Liga më e fortë se Bundesliga

Ozil: La Liga më e fortë se Bundesliga

329
0


Transferi i ri i Real Madridit, Mesut Ozil, ka deklaruar se La Liga spanjolle është shumë më e fortë se sa Bundesliga gjermane.

“Unë gjithnjë i shikoj ndeshjet e mëdha, ‘el Classico’-t, ndeshjet mes Realit dhe Valencias edhe pse nuk kam qenë në gjendje t’i shikoj shumë ndeshje sepse luaja në të njëjtën kohë. La Liga është një prej kampionateve më të forta në botë, për këtë jam i ngazëllyer që jam këtu”.

“Loja është më e fortë këtu sepse kampionati ka lojtarët më të mirë në botë si Ronaldo dhe Kaka”, u shpreh Ozil. /Telegrafi/
http://shqiplajme.com/ozil-la-liga-me-e-forte-se-bundesliga/