Home Aktualitet Provimi i Letersise 2012 – Pergjigjet, rezultatet, notat

Provimi i Letersise 2012 – Pergjigjet, rezultatet, notat

961
27
Provimi i Letersise 2012

Mash ben publike notat, rezultatet, pergjigjet e provimit te lirimit te letersise matura 2012.

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka bërë publike rezultatet e provimit të parë të detyruar të Maturës Shtetërore, të shumëdiskutuarin provimin e letërsisë 2012. Lajmi bëhet publik nga vetë MASh, sipas të cilës rezultatet ditën e nesërme do të jenë të afishuara në të gjitha shkollat e mesme të vendit.

Vlerësimi notave te provimit te letersise 2012 është bërë me notën e përshkallëzuar dhe me notën konkrete në bazë të pikëve të mbledhura. Krah notës se provimit te letersise 2012 qëndron jo identiteti i maturantit, por numri i tij me të cilin është identifikuar gjatë provimeve te letersise.

Rezultatet MASh i ka publikuar edhe në faqen e vet zyrtare në rubrikën për maturën Shtetërore në këtë link http://mash.gov.al/faqe.php?id1=1&id2=6&id3=15

Ju mund ti shikoni notat e provimit te letersise 2012 direkt ketu ne     kete link

27 COMMENTS

  1. ku mund ti shof notat e provimit te lirimit te letersis??????? m dergoni cik linkun plzz

  2. prsh…ju lutem me thoni kur dalin notat e provimit te lirimit te gjuhes shqipe ?

  3. Na e dergoni pak linkun ku ti shohim notat e provimit lirimit Gjuhe/Letersi 2012 ???

    Ju Lutemmmm !!!!

  4. kto notat e provimit te lirimit te gjuhes shqipe kur do dalin se na vdiqet..na iku truri pz …ju lutem na ktheni prgj na thuani 1 date se u cmendem?????

  5. ju lutem…me duhet linku per notat e provimit te lirimittt te letersis….mund te me ndihmoni ? 🙂

  6. notat e provimit te lirimit per gjuhe-letersine u afishuan neper shkolla,por jam shume e merzitur pasi moren 10-a nxenesit e notes se 8-es dhe une mora 9.ju lutem me duket shume e padrejte pasi une pergjigjet i kam dhene fiks sic jane ne internet…..mund ta di pse atehere mora 9 pa arsye(sepse pergjigjet i kam dhene sic i keni shkruajtur ju ne internet) mund ta di ku mund te kem gabuar ju lutem!???? jam shume e habitur dhe jashtezakonisht shume e merzitur 🙁

Comments are closed.