Home Lajme Sport Renditja e FIFA-s, Shqipëria vendnumëro

Renditja e FIFA-s, Shqipëria vendnumëro

292
0

Renditja e FIFA-s për muajin maj, e publikuar paraditen e sotme nga organizmi drejtues i futbollit botëror, ka pësuar shumë pak ndryshime nga ajo e muajit prill. Kjo për faktin se janë luajtur vetëm 7 ndeshje miqësore mes ekipeve të nivelit të parë gjatë kësaj periudhe. Shqipëria është një nga përfaqësueset e shumta që nuk kanë asnjë ndryshim në renditje, duke vazhduar të pozicionohet në vendin e 50.

Spanja, Hollanda, Brazili, Gjermania dhe Argjentina janë 5 vendet që vazhdojnë të kryesojnë renditjen e FIFA-s.