Home Aktualitet Rita Ora nuk ka ardhur falas per koncertin e 100 vjetorit te...

Rita Ora nuk ka ardhur falas per koncertin e 100 vjetorit te pavaresise

465
0

A u pagua këngëtarja shqiptare me fame botërore Rita ORA, në koncertin për 100 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë? Rita është paguar plot 175 mijë euro!
Edhe pse mediat në Kosovë dhe Shqipëri kanë raportuar se këngëtarja Rita ORA ka kënduar pa para në koncertin që është organizuar për nder të 100 vjetorit, del të mos jetë e vërtetë. Së paku kështu ka deklaruar për ORAinfo një nga organizatorët i këtij koncerti dhe njëherit pjesëmarrës në këtë koncert.
Duke dashur të mbetet anonim, ai ka thënë se Rita është paguar plot 175 mijë euro nga Ministria e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve e Shqipërisë.

“Këngëtarët e tjerë atë natë në Tiranë janë paguar me një shumë simbolike, mund të them lirisht sa për shpenzimet tona. Kurse Rita ORA është paguar 175.000 euro.
Persa i perket se ka ardhur falas ishin thjesht zera brenda Ministrise se Kultures, gje e paramenduar pasi populli mund te bente ndonje manifestim diten e 100 vjetorit!
Burimi : ORAinfo