Home Lajme Sport Robinho mbetet te Manchester City

Robinho mbetet te Manchester City

240
0

Manchester City ka përfshirë sulmuesin brazilian Robinho në ekipin prej 25 lojtarëve në prag të ndeshjes së parë të sezonit në Ligën Premier, asaj kundër Tottenhamit. Trajneri Roberto Mancini, i cili dëshiron t’i shesë sulmuesin Craig Bellamy dhe mesfushorin Stephen Ireland në ditët e ardhshme dhe është në proces të transferimit të James Milner nga Aston Villa dhe Mario Balotellit nga Inter, ka thënë se Robinho është pjesë e ekipit prej 25 lojtarëve dhe se ai do të ulet dhe ta diskutojë të ardhmen e tij me brazilianin gjatë javës së ardhshme. “Ai sapo ka arritur dje dhe është i lodhur nga Kupa e Botës dhe ndeshje tjera që ka luajtur. Por ai është në listën time dhe do të bisedoj me të javën e ardhshme për situatën”, ka thënë Mancini për mediat angleze. Robinho nuk e ka fshehur faktin se dëshiron të qëndrojë me klubin brazilian Santos, ku kaloi pjesën e dytë të sezonit të kaluar si huazim.