Home Aktualitet Sali Berisha jep doreheqjen, fjalimi (VIDEO)

Sali Berisha jep doreheqjen, fjalimi (VIDEO)

365
0

Sali-Berisha

Kryeministri shqiptar Sali berisha dha sot doreheqjen nga te gjitha funksionet e PD

Sali Berisha u shpreh se do te jap doreheqjen por se do te jete akoma pjese e partise demokratike duke vazhduar te jete deputet i kesaj partie.

Kryeministri Sali Berisha pranon humbjen në zgjedhje dhe respekton verdiktin e popullit. Uron Ramën për detyrën e re. Falenderon qytetarët shqiptarë që votuan masivisht në 23 qershor, mbështetësit, bashkëpunëtorët, familjen e tij. Berisha largohet nga politika aktive dhe vendos të qëndrojë jashtë funksioneve të PD-së. Moment historik për politikën shqiptare. Rotacioni ne Shqiperi u krye paqesisht, humbesit pranuan rezultatin, nderkombetaret vleresuan procesin