Shiko ndeshjen Skenderbeu Tirana Live

Superkupa e Shqipërisë Live Skenderbeu Tirana do të startojë ne date 18 gusht 2011 

Ndeshja live Skënderbeu dhe Tirana, do të trasmetohet sonte në mbrëmje LIVE  në Korçë nga adresae internetit  www.peqini.com/ndeshje .
Trajneri i bardhebluve, Julián Rubio Sánchez, deklaron se qëllimi i ardhjes në Korçë është marrja e trofeut që do të jetë i teti në historinë e klubit Tirana.

“Të luash kundër kampionit nuk është asnjëherë e lehtë. Është finale me një ndeshje dhe si e tillë ka një tjetër specifikë. Ne kemi ardhur këtu për të fituar, ky është misioni ynë”, u shpreh trajneri spanjoll i Tiranës.

Po kaq optimistë janë edhe pjesëtarët e skuadrës së Skënderbeut, të cilët pas titullit kampion kërkojnë tu bëjnë dhuratë korçarëve edhe Supekupën e Shqipërisë, i pari ky për qytetin juglindor.

Ndeshja e futbollit Skënderbeu – Tirana do të transmetohet direkt në paketën Supersport ose online ne adresen e internetit www.peqini.com/ndeshje në orën 20:00.

Comments are closed.