Home Lajme Sport Shiko Ndeshjet e play out Live Tomori Beslidhja, Kamza Besa, Lushnja Apolonia

Shiko Ndeshjet e play out Live Tomori Beslidhja, Kamza Besa, Lushnja Apolonia

353
0

shiko ndeshje futbolli live euro 2012Shiko ndeshjet e plejoutit Live ne internet online nga supersporti dhe tvsh, Ndeshjet shtese per play out te kampionatit shqiptar per te hyre ne superiore, jane keto: Tomori Besëlidhja LIVE Kamza Besa LIVE, Lushnja Apolonia LIVE. Shiko Supersportin live
Shiko Ndeshjen Tomori – Besëlidhja LIVE
Shiko Ndeshjen Kamza – Besa LIVE
Shiko Ndeshjen Lushnja – Apolonia LIVE

Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar datat, oraret dhe vendzhvillimet e ndeshjeve shtesë të fundit të sezonit 2011-2012. Por ky edicion zyrtarisht mbyllet me finalen e Kategorisë së Dytë mes Partizanit dhe Tërbunit, që do të luhet me 23 maj në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”

Pas përfundimit të kampionatve respektive, Kategori Superiore, Kategori e Parë dhe Kategoria e Dytë, të enjten është radha e finales së edicionit të 60-të të Kupës së Shqipërisë

Ja edhe kalendari i ploteë i sfidave të fundit të sezonit 2011-2012:

Kupa e Shqipërisë

17 maj

TIRANA – SKËNDERBEU, ora 20:00, në “Qemal Stafa”

Play-off për Kategorinë Superiore

18 maj

KAMZA – BESA, ora 16:30 në Pogradec

19 maj

TOMORI – BESËLIDHJA, ora 16:30, “Qemal Stafa”

20 maj

APOLONIA – LUSHNJA, ora 16:30 në Shkodër

Play-off për Kategorinë e Parë

20 maj

GRAMOZI – NAFTËTARI, ora 16:30 në Kavajë

HIMARA – SUKTHI, ora 16:30 në Peqin