Home Kuriozitete Shikojeni koshin më të mirë të të gjitha kohërave(video)

Shikojeni koshin më të mirë të të gjitha kohërave(video)

344
0

Shtatëmbëdhjetëvjeçari Evan Sellers shënoi kosh nga platforma e lartë 40 metra në Birmingham të Alabamas, shokët e xhiruan, ndërsa videoja e tij në YouTube është klikuar nga më shumë se tre milionë vizitorë.

Pas një orë e gjysmë përpjekjeve të pasuksesshme Sellers arriti ta fut topin në harkun e koshit. Topi drejt koshit fluturoi katër sekonda ndërsa goditja e tij është rekord jo zyrtar.

Adoleshenti Evan Sellers përndryshe është anëtar i Legendary Shots (goditjeve legjendare), një grup i cili xhiron aksionet e pabesueshme basketbollistike dhe pastaj i poston në internet. /Telegrafi/