Home Aktualitet Degjenerimi i rradhes: Shqipëria merr pjesë në paradën e ‘Gay’

Degjenerimi i rradhes: Shqipëria merr pjesë në paradën e ‘Gay’

362
0

Shqipëria merr pjesë në paradën e Degjenerimi i rradhes- Flamuri shqiptar është valëvitur në paradën më të madhe të homoseksualëve në Evropë. Një grup shqiptarësh, pjesë e komunitetit LGBT, kryesisht të rinj e të reja që jetojnë në Itali, përfaqësuan Shqipërinë në ‘Europride 2011’, parada më e madhe europiane e homoseksualëve, lesbikeve, transgjinorëve e biseksualëve, e cila këtë vit u zhvillua në Romë, Itali.

Ndërkohë që është nënshkruar edhe një marrëveshje bashkëpunimi mes “PRO LGBT” në Shqipëri dhe “Arcigay” në Itali, që synon përmirësimin e cilësisë së jetesës së këtyre personave në këto dy vende. PARADA E ‘GAY’ Për herë të parë edhe Shqipëria ka qenë pjesëmarrëse e një evenimenti të tillë.
(GSH/BalkanWeb)
Ky ishte dhe degjenerimi i rradhes i shqiptareve qe kerkojne me cdo kusht te perqafojne parimet evropiane…

1 COMMENT

  1. its a fucking shame,what in fucking earth are this fucking idiots young fucking lesbians and fucking queers fucking thinking about,,,fucking cunts kill them fuckers…

  2. pse mo cfar ka te jesh gay sa te trashe jeni njerez jane edhe ata si puna jone. nuk eshte se behen keta njerez keshtu por lindin te tille. mbase ne shqiperi ka aq shume sa edhe ne shtete te tjera te evropes por nuk e deglaronje nga frika. me ka rastisur doktore dhe njerez te larte te me shohin ne menyre te quditshme edhe te me flasin por gjithmone i kam urryer por ne te vertete njerez jane edhe ata. mbase nuk duan qe te jene te tille por kan lindur te jene gay. Kam pare emisjone ne shqiperi si thojne perpara shume kohesh qe kishte gra te cilat u thoshin burrnesha ne gjuhen e lek dukagjinit eshte burrnesh por ne te vertete jan lesbike. pse te fshihen njerez jane edhe ata si te tjeret. po ne jemi kaq te trashe sa cdo gje na duket absurde. gazetaret qe jane njerez me shkolle quditen fare me ket. pa imagjinoje te tjeret fshataret marrin pushket edhe dalin ti vrasim thojne sepse nuk e kuptojne se edhe ata jane si te tjeret. zoti gazetar per mendimin tim je shume mbrapa. kam nje shok gay eshte kaq djale i mire saqe nuk eksiston nje i tille. por qme intereson mua se eshte gay e rrespektoj , me rrespecton nuk besoj te kete ndonje gje te keqe. por me kalimin e kohes do mesoni edhe ju. per fat te mire jam str8 djale normal me pelqejne vajzat. por me gay,te nuk jam rracist sepse jane njerez si ne. mbase e keni ne shpi ndonje gay e i shkreti nuk mund ta thote edhe ju shani te tjeret. jane njerez edhe ata si ne gjith te tjeret. shani folni sa te doni ky eshte realiteti. ciao