Home Lajme Sport Shqipëria rrezikon të luajë jashtë kundër Francës

Shqipëria rrezikon të luajë jashtë kundër Francës

236
0

Shkaku i një spostimi është ndërtimi i stadiumit të ri dhe prishja e impiantit aktual “Qemal Stafa”. Mundësinë që përfaqësuesja jonë të përballet jashtë “shtëpisë” me skuadrat më të forta dhe padyshim më mediatike të grupit, e ka konfirmuar sekretari i përgjithshëm i FSHF-së, Eduard Prodani. “Nuk e dimë ende se në cilin stadium do të luajmë në ndeshjen kundër Francës, ku ekipi ynë është si pritës. Fakt është që asnjë nga stadiumet e tjera nuk plotësojnë standardet e kërkuara nga UEFA për ndeshje të këtij niveli dhe për pasojë ndeshja mund të luhet jashtë Shqipërisë. Nuk mund ta