Home Aktualitet Ska parade gay ne Tirane. Në shesh vetëm besimtarët myslimanë

Ska parade gay ne Tirane. Në shesh vetëm besimtarët myslimanë

391
1

Edhe pse prej muajsh flitet për këtë aktivitet dhe u bë shumë zhurmë, duket se doli një flluskë sapuni. Parada gay nuk është mbajtur gjatë ditës së sotme, ndërsa në shesh, shihje vetëm dhjetëra besimtarë myslimanë, që të organizuar në rrjete sociale, kanë dalë të protestojnë për mbrojtjen e familjes.

Forumi Mylsiman i Shqiperise se bashku me Lidhjen e Hoxhallareve te Shqiperise ishin organizatoret e kesaj proteste ku ndere te tjera u permend nga teologu Ahmet Kalaja se : Europa na do ne ashtu sic jemi ne dhe jo ne keto semundje qe koniderohen te tilla edhe ne europe, ne jemi krenar qe jemi shqiptar mysliman dhe do futeni ne europe ne moralin dhe dinjitetin tone fetar te trashiguar brez pas prezi nga te prinderit tane ” u shpreh ai .

Motoja e kesaj proteste ishte ne duar e shume protestuese qe kishin lene punet e tyre dhe ju bashkangjiten me moton :

“Pro familjes, pro moralit, pro jetës”, Tirane

1 COMMENT

  1. Po at a hoxhallaret Jane kokrra legenash. Jan me idiotet e botes. Si ka mundesi kerkojne ato te hyjme ne europe, kur ne prej hoxhallareve Tane qe ngjasojne me shume me ato te afghanistanit . Te jete per keta , keta skan as moral , Jane gati te vene flaken europes e shqiperise ne emer te hallahut . po ne prej ketyre nuk po hyjme ne Europe . Pse nuk dalin keto qe mbajne by then perpjete te protesojen. Per hallet tona , si cmimi I dritave , pensionistet e tjere. Po do na tregojne neve qe po protestojne 200 pabuksa muslimane.

Comments are closed.