Home Lajme Sport Skuadrat shqiptare ne kupat e Evropes 2012 – 2013

Skuadrat shqiptare ne kupat e Evropes 2012 – 2013

365
0

Skuadrat  pjesmarrese ne kompeticionin e Kupes se Kampioneve dhe Europa Lige per sezonin 20012 – 2013 jane Skenderbeu, Teuta, Tirana dhe Flamurtari

Ne Kupen e Kampioneve skuadra fituese e titullit kampion ne vendin tone, Skenderbeu, do te ndeshet me Debrecen te Hungarise me date 17 ose 18 korrik ne Korce dhe 24 ose 25 korrik ne Debrecen, Hungari.

 

Per skuadrat e Teutes, Tiranes, dhe flamurtarit ne Europa Lige, shorti rezervoi keto perballje:

 

KF Tirana – Grevenmacher (Luxenburg) takimi i pare eshte ne Tirane mem 05.07.2012

 

FK Flamurtari – Budapest Honved (Hungari) ndeshja e pare do te luhet ne Vlore me 05.06.2012

 

KF Teuta – Metalurg (Gjeorgji)  ndeshja e pare do te luhet ne Durres me date 05.07.2012

 

Te gjitha takimet e kthimit per Europa Lige do te zhvillohen me date 12.07.2012