Home Rajoni e Bota Sulmohet presidenti Nikolas Sarkozy VIDEO

Sulmohet presidenti Nikolas Sarkozy VIDEO

356
0

Presidenti i Frances Nikolas Sarkozy eshte sulmuar gjate nje takimi qe po bente me banoret e Lot-et-Garonne pas nje mbledhje me bashkiaket. Agresioni erdhi nga nje person i turmes i cili e terhoqi prej xhakete me force.

Menjehere nderhyne rojet e sigurise dhe e ndaluan duke i vene prangat. Deshmitaret thane se u afrua duke menduar se do ti jepte doren ndersa ai e terhoqi prej jakes se xhaketes.

Tani sulmuesi rrezikon tre vjet burg dhe nje gjobe prej 45 mije euro.