10 gjëra që nuk dini për gjumin

Gjumi është shumë i mirë për rikarikimin e trurit, qelizat autoriparohen dhe trupi fiton energji të reja. Gjumi mbetet ende objekt studimi, ëndrrat mbeten mister për shkencën, megjithatë mbi shumë aspekte është hedhur dritë. Jo... Read more →

2 vjeçaria duke pirë marijuanë

Janë vërtetë për drithërima imazhet e një video, ku Jessica Gamble, nënë beqare 21-vjeçare, e cila jeton në Cincinnati të Ohajos, filmon me celular vogëlushen e saj 2-vjeçare… S’ka asgjë anormale, nëse s’do të bëhej... Read more →

E hedh gjyshen nga dritarja

Arrestohet për vrasje me qëllim një shtetas italian, 43 vjeç, i akuzuar për rrahjen dhe më pas hedhjen nga dritarja të gjyshes së tij 81-vjeçare. Masa është marrë pasi i akuzuari është marrë në pyetje për disa orë në polici. 43-vjeçari... Read more →

Super Mario mbushë 25 vjeç

Personazhi i njohur nga video-lojëra, Super Mario, sot feston ditëlindjen e tij të 25 me 240 milionë njësi të lojës të shitura në mbarë botën. Rezultatet e shitjes tregojnë se burreci me prejardhje italiano-amerikane ka fituar... Read more →
1 2 3 5