Juventus shkaterron Udinesen

Udinese ka pësuar humbje të lartë nga Juventusi në Friulli me rezultat 4-0, me Bianconerët që rikthehen fuqishëm në skenën e futbollit italian. Juventusi shkeli Udinesen në të gjitha aspektet dhe goleadën e hapi transferi i ri, Leonardo... Read more →

Interi përmbys Palermon

Interi ka arritur që të përmbysë epërsinë prej një goli të Palermos në ndeshjen e zhvilluar në Renzo Barbera, për ta fituar atë në fund me rezultat 2-1. Interi filloi më mirë takimin ndaj Palermos me raste të shumta, por pa... Read more →

Sunderland thyen hovin e Arsenalit

Lajme Sportive-Thomas Rosicky ka humbur një penalti derisa Sunderlandi ka shënuar gol në minutën e katërt shtesë të ndeshjes, për të ndaluar me barazim 1-1 Arsenalin e mbetur me dhjetë lojtarë në fushë, në ndeshjen e zhvilluar... Read more →

Milani barazon ne “San Siro”

Lajme Sportive-Milan nuk arrin të japë dhe të marrë më të mirën përballë një Catania që arrin t’i rrëmbëjë një pikë kuqezinjve. 1-1 ka përfunduar ndeshja e luajtur në “San Siro’, mes Catanias së mirëorganizuar dhe... Read more →
1 2 3 4 5