Pilaf me gjalp kikiriku, proshutë dhe djathë

Nevojiten: * 3 filxhan gjalpë kikiriku * 2 filxhan lëng mishi pule * 1 filxhan ujë * proshutë vici të grirë hollë në copa * 1 filxhan qepë të grira imtësisht * 1 lugë çaji vaj ulliri * 2 thelpinj hudhre * 3/4 filxhan oriz (për... Read more →