Home Si te gatuajme Fjale te Urta “Të presësh është e dhimbshme. Edhe të harrosh është e dhimbshme. Por...

“Të presësh është e dhimbshme. Edhe të harrosh është e dhimbshme. Por të mos dish se cfarë vendimi do të marrësh, kjo ështe një nga vuajtjet më të mëdha.” Paulo Coelho

955
0
Përbërësit: 2 gota me miell 1 lugë kafeje me maja 1 gotë e gjysëm ujë kripë për brumin , Përgatitja: E ziejmë brumin si brum byreku dhe e lëjmë të vijë për 30 min , pastaj e hapim në rrathë të vegjël dhe i vëndosim sallam djathë amerikan ose parmazan pak brokoli dhe i vendosim në tepsi i lagim pak me vaj ulliri dhe i pjekim për rreth 10-15 min. Mund të vendosni edhe pak brokoli, speca, etj…në varësi të preferencave! Ju bëfshin mirë!
“Të presësh është e dhimbshme. Edhe të harrosh është e dhimbshme. Por të mos dish se cfarë vendimi do të marrësh, kjo ështe një nga vuajtjet më të mëdha.” Paulo Coelho