Home Aktualitet Termet Shqipëri, epiqendra midis Tiranes dhe Peqinit

Termet Shqipëri, epiqendra midis Tiranes dhe Peqinit

270
0

termet ne tirane peqinTë dhënat e siguruara nga institutit sizmologjik flasin për një tërmet me intensitet 4.2 të shkallës rihter. Po të njëjtat të dhëna konfirmojnë se epiqendra ka qenë 10 kilometra në verilindje të Peqinit dhe 18 kilometra në jug të Tiranës.
Lëkundjet janë ndjerë dhe në Elbasan, Peqin dhe zona të tjera të vendit. Nuk raportohet për dëme materiale.