Home Rajoni e Bota Terroristi qe vrau 77 persona, vuan denimin ne nje burg luksoz (VIDEO)

Terroristi qe vrau 77 persona, vuan denimin ne nje burg luksoz (VIDEO)

373
0

Terroristi norvegjez qe kreu nje masaker duke vrare 77 vete ne nje sulm personal me justifikimin dhe me brengosjen se ne shtetitn e tij po perhapej Islami dhe se duhej te merreshin masa per ta parandaluar ate, do te vuaj denimin ne nje burg qe per shume te burgosur do te ishte nje “parajse”
Anders Behring Breivik është shpallur fajtor për terrorizëm dhe vrasje me paramendim për sulmet që ka kryer vitin e kaluar me bombë dhe armë zjarri, duke lënë të vdekur 77 persona në Norvegji. Autoritetet e burgut në Norvegji kanë publikuar një video, në të cilën shihet qelia ku do të vendoset Breivik, për të përmbushur dënimin që i është dhënë.