Home Aktualitet Tjeter Termet ne Itali. 9 Viktima. Njerezit ne ankth

Tjeter Termet ne Itali. 9 Viktima. Njerezit ne ankth

419
0
Termeti ne Itali

Nje tjeter tronditje termeti i shkalles 5,8 rihter ka goditur sot Italine.

Tronditja eshte ndjere ne pothuajse te gjithe Italine e Veiut, Lombardia, Veneto dhe Emilia Romagna, me epiqender Modenese. Per momentin flitet per 9 viktima, por dhe dy te plagosur rende dhe nje te humbur.