U denua 15 vite me pare ekstradohet nga Londra

Ky shtetas eshte ekstraduar nga Londra pasi Gjykata e Fierit e ka denuar 15 vite me pare 08021995 me 17 vite burg per vepren penale te Vrasjes me dashje brbrShtetasi Hamit Musa me date 05071993 ka vrare me thike shtetasin Flatun Kapaj Ngjarja ka ndodhur pas nje grindje fillimisht te vellait te shtetasit Hamit Musa me tre shtetas e me pas ne kete grindje eshte perfshire dhe i ekstraduari Hamit Musa i cili ka goditur me thike shtetasin Flatun Kapaj duke i shkaktuar vdekjen atij brbrSi rezultat i bashkepunimit te Interpol Tirana me Interpol Londren me daten 06 062009 u be i mundur arrestimi me qellim ekstradimi drejt vendit tone i shtetasit Musabrbr


Gazetastart

Comments are closed.