Home Aktualitet VIDEO – Vdes Marco Simonceli, piloti i Hondes në MotoGP

VIDEO – Vdes Marco Simonceli, piloti i Hondes në MotoGP

373
0

Nje prej piloteve te Moto GP Ka humbur jetën në një aksident gjatë garës për Çmimin e Madh të Malajzisë ngasësi i Hondas në MotoGP, 24 vjeçari Marco Simoncelli.

Simoncelli nuk tregoi shenja jete pasi u perplas me motorrët e Valentino Rossit dhe Colin Edwards, duke mbetur pa helmetë dhe duke ndërruar jetë në vend.

Ai ësht dërguar menjëherë në spital, por nuk ka qenë e mundur të bëhet asgjë.

I gjithë kampionati automobilistik e në veçanti MotoGP është veshur zi pas këtij aksidenti, i cili bëri që gara në Malajzi të anulohej menjëherëKa humbur jetën në një aksident gjatë garës për Çmimin e Madh të Malajzisë ngasësi i Hondas në MotoGP, 24 vjeçari Marco Simoncelli.

Simoncelli nuk tregoi shenja jete pasi u perplas me motorrët e Valentino Rossit dhe Colin Edwards, duke mbetur pa helmetë dhe duke ndërruar jetë në vend.

Ai ësht dërguar menjëherë në spital, por nuk ka qenë e mundur të bëhet asgjë.

I gjithë kampionati automobilistik e në veçanti MotoGP është veshur zi pas këtij aksidenti, i cili bëri që gara në Malajzi të anulohej menjëherë