Xherdan Shaqiri: O sa mirë me qenë zviceran! (Foto)

– Në prag të sfidës Zvicër-Shqipëri, protagonist bëhet mesfushori me origjine shqiptare, aktualisht lojtare i perfaqesueses Zvicerane, lojtari i Bayernit te Mynihut, Xherdan Shaqiri.

Për ti nxehur gjakrat akoma më tepër ai ka vizatuar flamurin zviceran afër zemrës së tij dhe ka realizuar një set fotografishë .

Shpesh jemi deshmitarë të intervistave bombastike të Shaqirit dhe lojtarëve të tjerë ku ata shprehen se janë krenar për të qenit shqiptar dhe zemra u rreh për shqiptarët dhe pë Shqipërinë, por duket se ato pronocnime jane thjeshtë entuziazëm të momentit ngase zemra e tij siç shihet i takon kundërshtarit tonë të 11 shtatorit.

 

Comments are closed.