Home Aktualitet Zbulohet e-maili absurd i Erion Veliajt për ambasadorët:

Zbulohet e-maili absurd i Erion Veliajt për ambasadorët:

383
0

Anëtari i Asamblesë së PS-së, Erion Veliaj, i ka informuar dje ambasadorët në Tiranë se gruaja e kryebashkiakut të Kavajës është rrëmbyer dhe i është marrë peng fëmija. Nëpërmjet një e-mail-i, Veliaj ka përshkruar në anglisht ngjarjen me nota politike, duke përmendur edhe kërcënimet gjatë fushatës për kandidatin e PS në Kavajë. Veliaj ka paralajmëruar edhe një reagim të Ramës për ngjarjen, por që pas vizitës në shtëpinë e Roshit mund të jetë anuluar. Më poshtë po botojmë tekstin e plotë të e-mail-it të Erion Veliajt.

 

Miq,
Një lajm i trishtuar na ka shokuar të gjithëve ne në PS. Natën e kaluar, gruaja shtatzënë e kryetarit të sapozgjedhur të Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, u rrëmbye në një qendër tregtare në Tiranë. Pasi është keqtrajtuar barbarisht nga rrëmbyesit, ajo është dërguar në një vend të panjohur, ku i kanë hequr fëmijën. Në orën 4 të mëngjesit, e mbuluar nga gjaku, znj. Roshi është lënë afër shtëpisë së saj në Kavajë (50 kilometra larg kreqytetit). Nuk ka ende ndonjë njoftim nga policia. Kavaja ka qenë zona elektorale ku është zgjedhur Berisha deputet për 20 vjet. Socialistët fituan në Kavajë për herë të parë më 8 maj, dhe kjo është konsideruar si fitorja më simbolike e zgjedhjeve. Gjatë fushatës elektorale, z.Roshi dhe shtabi i tij kanë marrë kërcënime për shkak të garimit të tij për postin e kreut të Bashkisë. Kreu i PS, Edi Rama, do të lëshojë një deklaratë shtypi pas një ore…
…Duke pasur parasysh rrethanat shumë të rënda të situatës në Kavajë, ky njoftim do të jetë i shkurtër dhe më tepër informacion politik do t’ju japim nesër.
Faleminderit
Erion